“Злато и бронз”

Изложбата „Злато и бронз“ показва представителна част от колекциите на Националния археологически институт с музей при Българската академия на науките, Националния исторически музей – София и Регионалния исторически музей – Шумен. Тя съдържа материали от злато, сребро, бронз и керамика.

Експозицията представя част от изложбите „Злато и бронз. Метали, технологии и контакти в Източните Балкани през бронзовата епоха“ и „Първото злато. Ада тепе: най-древният златодобивен рудник в Европа“, показана в Музея за история на изкуството, Виена по международен проект между Националния археологически институт с музей при Българската академия на науките и Института за ориенталска и европейска археология при Австрийската академия на науките.