“Традиционни костюми от Битоля и Битолско”

Фотоизложбата „Традиционни костюми от Битоля и Битолско” е визуален преглед на облеклото в града и неговия регион от началото на 20-ти век. През този период там се преплитат три начина за обличане – традиционните дрехи, навлязлата западна мода и съчетанието между двете тенденции, като носителите на първите и вторите са съответно старото и младото поколения в Битолско.

Във фотоизложбата е представена малка част от колекцията костюми от началото на ХХ век, собственост на Национален институт с музей – Битоля. Културните ценности са част от фонда на братя Манаки, съхраняван в Битолския музей, а също така и част от историческия архив на Македония.

Автор на изложбата е Наде Геневска – Брашич – етнолог и съветник в Национален институт с музей – Битоля.